June 12, 2013

Female Speed Running Order — SCS Divisionals Qualifications




June 15, 2013



Start Order
First Name
Last Name
Team
Category
1
Eleanor
Wright
NJ Rockers
Junior
2
Mollie
Selmanoff
Earth Treks
Junior
3
Julianna
Jimreivat
Earth Treks
Junior
4
Jenny
Fryer
Team Rock
Junior
5
Sarah
Bucknam
Carabiner's -E
Junior
6
Annika
Nieshalla
The Gravity Vault
Junior
7
Megan
Gallagher
Team Central Rock -E
Junior
8
Brooke
Weil
Philadelphia Rock Gym
Junior
9
Amelia
Metcalf
*None/Not listed
Junior
10
Amelia
Becker
Team Rock Spot
Junior
11
Casey
Luddy
Team Rock
Junior
12
Jessica
Rothrock
Team Waimea
Junior
13
Maria
Dorfman
MetroRock
Junior





1
Maggie
Rubin
MetroRock
Youth A
2
Tegan
Wilson
SportRock
Youth A
3
Kerry
Scott
Earth Treks
Youth A
4
Chloe
LaBerge
Team Waimea
Youth A
5
Zoe
Steinberg
Philadelphia Rock Gym
Youth A
6
Zoe
Leibovitch
MetroRock
Youth A
7
Madison
Dahlberg
MetroRock
Youth A
8
Melissa
Hopkins
Team Rock
Youth A
9
Kayla
Lieuw
Earth Treks
Youth A
10
Ada
Saker
*None/Not listed
Youth A
11
Jennifer
Yarin
Team Waimea
Youth A
12
Annalisa
Flynn
MetroRock
Youth A
13
Madeleine
Lehner
MetroRock
Youth A
14
Katherine
Lamb
Team Waimea
Youth A
15
Claire
Bresnan
Earth Treks
Youth A





1
Jane
Fallon
NJ Rockers
Youth B
2
Eva
Pontrelli
Team Waimea
Youth B
3
Amelia
Siwa
Doylestown Rock Gym
Youth B
4
Gratia
Sullivan
NJ Rockers
Youth B
5
lily
canavan
MetroRock
Youth B
6
Gabrielle
Peralta
Philadelphia Rock Gym
Youth B
7
Leilani
Peralta
Philadelphia Rock Gym
Youth B
8
Adriana
Jacobsen
MetroRock
Youth B
9
lauren
weinberger
Earth Treks
Youth B
10
Madison
Wester
Philadelphia Rock Gym
Youth B
11
Sage
DeChiara
Team Central Rock -W
Youth B
12
Rachel
Bisson
Earth Treks
Youth B
13
Veta
Mayer
Team Central Rock -E
Youth B
14
Bimini
Horstmann
MetroRock
Youth B
15
Alli
Krahe
Earth Treks
Youth B
16
Olivia
Roy
Team Central Rock -E
Youth B
17
Grace
Scott
Team Rock Spot
Youth B





1
Erika
Rothrock
Team Waimea
Youth C
2
Kenna
Melvin
Vertical Dream
Youth C
3
Emily
Marquis
Team Waimea
Youth C
4
Noela
Wheeler
Team Rock
Youth C
5
Georgia
Bank
BK Beasts
Youth C
6
alix
balsan
Team Waimea
Youth C
7
Amanda
Martino
NJ Rockers
Youth C
8
ariana
mathews
Team Rock Spot
Youth C
9
Stine
Ornes
Team Waimea
Youth C
10
olivia
monahan
Team Rock
Youth C
11
Lucy
Wilks
Team Rock
Youth C
12
Mazie
Hayden
Green Mountain
Youth C
13
Annika
Ng
Team Rock
Youth C
14
Olivia
Harmanos
Philadelphia Rock Gym
Youth C
15
Isabella
Snyders Dykeman
Team Waimea
Youth C
16
Grace
Barth
Philadelphia Rock Gym
Youth C
17
Kristina
Pompilio
Team Rock
Youth C
18
Arabella
Jariel
Earth Treks
Youth C





1
Kaila
Armesto-­‐Royston
Team Rock Spot
Youth D
2
Cara
Fields
Philadelphia Rock Gym
Youth D
3
Madelyn
Rich
Team Central Rock -E
Youth D
4
Anupama
McCulloch
Philadelphia Rock Gym
Youth D
5
Marina
Barile
Team Waimea
Youth D
6
Peri
Brooks-­‐Randall
Ocean State Rock Climbing
Youth D
7
Rowen
Villamil
*None/Not listed
Youth D
8
Margaret
Imperiale
The Gravity Vault
Youth D
9
Jillian
Vordick
Earth Treks
Youth D
10
Helen
Gillett
MetroRock
Youth D
11
Jordan
Hecker
The Gravity Vault
Youth D
12
Anneli
Ornes
Team Waimea
Youth D
13
Lucy
Clayton
Doylestown Rock Gym
Youth D
14
Lily
Higgins
Philadelphia Rock Gym
Youth D
15
Marielle
Horstmann
MetroRock
Youth D
16
Clara
Johnson
Rock Spot Rhode Island
Youth D
17
Ella
Yolen
MetroRock
Youth D
18
Kate
Rube
Team Rock
Youth D
19
Molly
Ryder
NJ Rockers
Youth D


USAC Climber's Briefing

This Climber's Briefing is issued by USA Climbing. Please read it thoroughly and notice the items in RED. If you don't already know...